Strečink – protažení svalů

Proč je dobré dbát na protažení Vašeho svalstva? Pokud neznáte odpoveď na tuto otázku, tak je tento článek vhodný právě pro Vás.
Stále častěji se setkávám ve fitnesscentru s tím, že se lidé neprotahují. Před sportovní zátěží by měli dbát na zahřátí organismu a je vhodné zařadit také dynamický strečink. Tím se snižuje riziko zranění při tréninku.
Po tréninku je vhodné zařadit strečink statický a k tomu Vám postačí 10 – 15 minut Vašeho času. Cvičením dochází ke zkrácení svalů, takže je důležité především protažení svalů po tréninku.
Před strečinkem vždy zařazujte zahřátí a nikdy neprovádějte protahování bez něj. Je vhodné zařadit alespoň 5 – 10 minut s nízkou intenzitou kolem 50 – 60 % maximální tepové frekvence. Chlad dráždí svaly ke kontrakci, takže je dobré protahovat se v teplé místnosti. Cvičení provádějte pomalu a ne v rychlých přechodech. Při klasickém strečinku zařazujte v protahované poloze dlouhé výdrže, při kterých plynule dýchejte.
Strečink vede k lepší regeneraci po námaze, k zachování pružnosti svalů, snížení rizika poranění, rehabilitaci a také k lepší psychické pohodě.

Tomáš Bango
Tomáš je osobní trenér fitness. Nabízí služby Osobní trénink, Asistovaný strečink, Kruhový trénink, Tréninkový plán, Výživový plán a také dárkové poukazy pro jednotlivé fitness služby a permanentky.
Komentáře
 • Osobní trénink s Tomášem

  Pokud máte zájem o cvičení se mnou neváhejte mě kontaktovat.

 • Nejnovější příspěvky
 • Odebírat NEWSLETTER

  Pokud chcete odebírat mé články z blogu přihlaste se prosím k odběru.

 • Nejnovější komentáře
  • Rubriky
  • Služby